بلاگ

نمایشگر تلویزیون ال جی

نمایشگر تلویزیون ال جی

نمایشگر تلویزیون ال جی یکی از قابل توجه ترین صفحه نمایش هایی است که دانشمندان را به طرف خود کشانده و اطلاعاتی در دسترس آنها قرار داده است. نمایشگر در تلویزیون بسیار مهم است ، آیا تا به حال فکر کرده اید که نمایشگر چیست؟ و چه کارایی را در تلویزیون انجام میدهد. پس بیایید تا کمی در مورد نمایشگر بدانیم.

نمایشگر چیست؟

نمایشگر صفحه هایی هستند که در ابعاد مشخص ساخته شده و از لایه نازک شیشه ای تشکیل شده اند. از اجزای سازنده داخلی آن به نانو ذره ها یا پیکسل ها میتوان اشاره کرد که در صفحه نمایش جای می گیرند. نور موجود در صفحه نمایشگرها مربوط به پیکسل ها است که هنگام کار نور را از خود پخش کرده و نشان میدهند.

نمایشگر تلویزیون ال جی چیست؟

البته این را باید بدانید که نور پیکسل ها به تنهایی فاقد هرگونه رنگی می باشد ؛ چراکه قابلیت هایی همچون پردازنده ها، HDR، نوع نانو ذره های به کار رفته در صفحه نمایش است که تصویر رنگی را ایجاد خواهد کرد.

صفحه نمایشگر ها این امکان را در تلویزیونها به وجود می آورند که شما از دقت نمایش بالا ، درخشندگی رنگ ها و زمان پاسخگویی کم مانیتور بهره برده ؛ و لذت واقعی را هنگام نمایش برنامه ها تجربه کنید.

نمایشگر های تلویزیون ال جی

نمایشگر ها در هر دوره ای تحولات به خصوصی را پشت سر گذاشته اند و جدیدترین این نمایشگر ها با خاص ترین فناوری موجود ساخته شده و تصاویری عالی را ایجاد میکنند. ما انواع نمایشگر از جمله LCD ،LED ،OLED و صفحه IPS. 4K که تکنولوژی بکار رفته در پنل ها هستند را شامل می شود، پس بیایید کمی بیشتر در مورد این نمایشگر ها بدانیم.

انواع نمایشگر تلویزیون ال جی

انواع نمایشگر تلویزیون ال جی

نمایشگر LCD :

نمایشگر LCD جزو دسته نمایشگر هایی هستند که کریستال مایع نامیده میشوند. صفحه ال سی دی نمونه ترکیبی نوری- الکتریکی است ، این نمایشگر از خود هیچ نوری نداشته و به کمک نور پس زمینه یا بازتابی از نور اطراف تصاویر را به حالت رنگی منتشر مینماید.

نمایشگر هایی که از کریستال مایع ساخته شده اند نسبت به دما حساس هستند و به درجه خاصی از گرما نیاز دارند تا بتوان فعالیت خود را در صفحه شروع کنند. نمایشگر ال سی دی اکنون خیلی کم پیدا میشوند و در بازار نیستند زیرا کیفیت آنها تا اندازه ای پایین است و هیچ کمپانی دیگر به ساخت آن اقدام نمی کند.

نمایشگر LCD

نمایشگر LED :

نمایشگر های LED کم مصرف تر از سایر صفحه نمایش ها بوده و سرعت خاموش و روشن شدن آن از لحاظ زمان پاسخگویی بالاست. زمان پاسخگویی در نمایشگر های ال ای دی در حد نانو ثانیه است ، یعنی بعد از چند ثانیه نور منتشر شده و محتواهای تلویزیون برای شما نمایان خواهد شد.

نمایشگر LED

صفحه ال ای دی در اکثر تلویزیون های بازار موجود بوده و از کیفیت بی نظیری هم برخوردارند. همچنین به عنوان محافظ عالی برای تلویزیون به شمار میروند. صفحه نمایشگر های ال ای دی همان صفحه ال سی دی هستند که از نور پس زمینه استفاده میکنند.

صفحه نمایش OLED :

صفحه نمایش های OLED یا نمایشگر کریستالی ال جی که بهترین نمونه در سایر پنل ها و همچنین ناب ترین تلویزیون در میان سایر برند ها است. صفحه نمایش اولد با کنترل کردن پیکسل ها در صفحه و جلوگیری از ساطع شدن نور و رنگ برای کیفیت بهتر تصاویر نمونه عالی را نمایش می دهند.

اولد با قابلیت ارتقای زاویه دید در هنگام تماشا، کاربران را به سمت با کیفیت ترین تصاویر می کشاند. نمایشگر اولد از مواد آلی کریستالی ساخته شده اند و زمانی فعالیت دارند که در معرض الکتریسیته قرار بگیرند. در این حالت است که نور را پخش می کنند و در صورتی که احتیاج باشد، بعضی از تصاویر به گونه ای دیگر نمایش داده می شوند مثل نقاط تاریک.

صفحه نمایش OLED

پیکسل ها در تلویزیون OLED طوری طراحی شده اند که خود به خود خاموش میشوند تا تصاویر طبیعی تر باشد. تلویزیون اولد بر خلاف تلویزیون ال سی دی فاقد صفحه نور پس زمینه است و به منبع نور نیاز ندارد.

تکنولوژی های نمایشگر تلویزیون ال جی

ال جی در خصوص بالا بردن کیفیت نمایشگر های خود سعی در به کار بردن تکنولوژی و فناوری هایی داشت که به ارتقا دادن شفافیت و وضوح تصاویر کمک کند. بنابراین به ساخت فناوری هایی پرداخت که به توضیح آنها میپردازیم.

صفحه IPS چیست؟

به غیر از ال جی، اپل و هیتاچی هم از این تکنولوژی صفحه IPS در محصولات خود استفاده کرده اند. فناوری و ساخت نمایشگر تلویزیون ال جی به گونه ای است که زاویه دید و کیفیت پایین رنگ ها را بهبود می بخشد. اما یک مشکل که در خصوص پنل IPS یا پنل کریستال مایع مانند، وجود دارد مصرف انرژی زیاد آن است که حدود 15 درصد بیشتر از سایر پنل ها مصرف انرژی دارد.

صفحه IPS نمایشگر تلویزیون ال جی

ال جی در سال 2011 صفحه IPS متفاوت خود را انتشار داد که از هر لحاظ از نمونه قبلی بالاتر بود. از ویزگی مهم این پنل میتوان به رنگ های ناب و دقیق در نمایش تصاویر از هر زاویه اشاره نمود ، و بر خلاف ال سی دی هنگام لمس صفحه نور پخش نمیشود و این در مورد صفحات لمسی ویژگی مهمی است. همچنین شفافیت تصاویر در آن بالاست.

صفحه نمایش 4K UHD LG :

صفحه نمایش 4K UHD LG مختص شرکت ال جی بوده که از رزولوشن ( 3840X2160 ) برخوردار بوده و آنرا با این نام معرفی میکند. صفحه نمایش 4K UHD در تلویزیون های ال جی از وضوح تصاویر خیره کننده ، طبیعی بودن و کیفیت بالای تصاویر ، محدوده وسیعی از رنگ ها که غنی بوده و پویایی را احساس میکنید. پنل های 4K نیم میلیون بیشتر از سایر نمایشگرها پیکسل دارند که با تولید بیشتر از 1 میلیون رنگ ، تصاویری کریستالی را به ارمغان می آورد.

صفحه نمایش 4K UHD LG

کمپانی ال جی در تلویزیونهای سری 4K خود دو نوع آن را معرفی کرد که شامل : Ultra HD و Super Ultra HD است. Super UHD ها به کنتراست رنگ و نور کمک کرده تا تصاویر پنل را با شفافیت بالا و حفظ کیفیت آن ارائه دهد.

Super UHD مخخف Super Ultra High Definition است که متشکل از لایه ای نازک است که میان لامپ های ال ای دی و ال سی دی قرار میگیرد. تعداد پیکسل های موجود در صفحه سوپر یو اچ دی بالاست و از ریز نانو ها ساخته شده اند که با ذرات نانو یا نانوسل شناخته میشوند.

نمایشگر تلویزیون ال جی با فناوری نانوسل

نمایشگر هایی که در تلویزیون از فناوری نانوسل برخوردارند از قدرت رنگ و ظرافت خاصی در وضوح تصاویر دارا میباشند. نمایشگر های نانوسل از نانو ذراتی تشکیل شده اند که به قطر یک نانو متر هستند. نانوسل ها متعلق به ال جی بوده و فقط این کمپانی در تلویزیون های خود از فناوری نانوسل استفاده میکنند.

نانوسل ها باعث میشوند که ریز ترین جزئیات در نمایش یک تصویر را مشاهده نمایید. همچنین بد نیست بدانید که نانوسل ارتقا یافته فناوری IPS است ؛ نانو ذرات برای به وجود آوردن تصاویری طبیعی ، نور پس زمینه در تلویزیون را قبل از رسیدن به پیکسل ها تصفیه کرده و آنها را تنظیم و جهت دهی میکند.

زاویه دید در نانوسل افزایش یافته ، محدوده رنگ بیشتری را به وجود آورده جهت درخشندگی و ظرافت تصاویر ؛ از هر لحاظ فناوری نانوسل بهترین نمونه ای است که ال جی آن را استفاده کرده و محصولاتی تک را ساخته است.

نمایشگر تلویزیون ال جی با فناوری نانوسل

برنامه آینده ال جی در نمایشگرها

ال جی در خصوص پیشرفت و تکنولوزی به کار رفته در نمایشگرها سعی در بهتر کردن این صفحه نمایش ها دارد. همچنین در فکر برنامه ای برای آینده نمایشگرها است که تحولات بیشتری را در آنها به وجود آورد؛ آخرین پیشرفت ال جی در زمینه نمایشگرها ، ساخت تلویزیون های اولد بوده که از هر لحاظ برتری دارد. اکنون هم منتظریم تا در آینده ای نزدیک جدیدترین پیشرفت ال جی را در این مورد ببینیم.

چکیده مطلب نمایشگر تلویزیون ال جی

تلویزیونهای ال جی نمونه بهترین تلویزیونها هستند که هر ساله رتبه بالایی برای خود به ارمغان می آورند. اما در یک موضوع دیگر که ال جی ابتکار متفاوتی به کار گرفته نمایشگر یا صفحه نمایش تلویزیون است.

برای مثال با ساخت OLED که نمونه بارز و تک ال جی است و هنوز هم از لحاظ ساخت نمایشگر و کیفیت و اجزای آن هیچ کمپانی نتوانسته به مانند آن را تولید کند در هر رقابتی پیشرو است.

نمایشگرها از زمان ساخت آنها دوران های بسیاری را پشت سر گذاشته اند و تا به امروز پیشرفت چشمگیری را داشته اند. ال جی هم که در این خصوص دست به اقدام زده و موفق هم شده است.

حال که از نمایشگر ها مطلع شدید و آشنایی با اجزا و ساختشان پیدا کردید ، انتخاب و نحوه خرید تلویزیون ال جی به خواست شما باز میگردد. هر تلویزیونی از نمایشگر متفاوت و با کیفیت تری برخوردار باشد به طبع هم شاید از قیمت بالاتری به نسبت بقیه برخوردار باشد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *