تلویزیون 8k سامسونگ در سال 2019 به بازار معرفی شدند و هر ساله مدل های جدیدی از آن ها رونمایی می شود.  مدل پیشرفته ی آن ها با نام نئوکیولد  در سال 2021 به مرحله فروش گذاشته شدند.

این تلویزیون با وضوح 16 برابر بیشتر از FHD ها می تواند تصاویری واقعی خلق کند. بر روی نمایشگر تلویزیون 8کی سامسونگ 33 میلیون پیکسل وجود دارد که در کنار هم هر تصویر را با جزئیات فراوان می آفرینند.

به زبان ساده تلویزیون 8K SAMSUNG به مدل هایی اطلاق می شود که دارای 7680 پیکسل افقی و 4320 پیکسل عمودی بر روی مانیتور هستند.

وضوح 8K بهترین وضوحی است که امروزه در بین تلویزیون ها وجود دارد و رفته رفته مشتریان بیشتری پیدا می کند. با خرید تلویزیون 8کی بهترین وضوح تصویر را از نمایشگر آن خواهید دید. و تجربه تماشای مسابقات ورزشی یا فیلم ها چند برابر خواهد شد.

وضوح 8k از یک سری فناوری دیگر کمک می گیرد تا بتواند بهترین ها را در معرض دید قرار دهد. مثلا HDR10+ هر طیف رنگ را با درخشندگی بالا و کنتراست عمیق تنظیم می کند تا صحنه ها واقعی تر بنظر برسند. یا میلیارد ها سایه رنگی که با QUANTUM DOT  می توانند 100% حجم رنگ را نمایش دهند تا بر روی این نمایشگر خود نمایی کنند.

مقایسه تلویزیون 8K با مدل های دیگر

کیفیت تصویر تلویزیون 8k سامسونگ چهار برابر مدل های 4K و 16 برابر FHD ها است و به معنای داشتن پیکسل های فراوان می باشد. برای مثال در تلویزیونی با سایز 55 اینچ اگر وضوح ارائه شده 8کی باشد به نسبت تلویزیون 55 اینچ فورکی، تصاویر را در ابعاد کوچک تری تنظیم می کند و رنگ و کنتراست را جزء به جزء پشتیبانی می کند، سپس پیچیده ترین تصاویر را هم با جزئیات بیشتر نمایان می کند.

برای نشان دادن اصطلاح پیکسل از PPI (پیکسل در هر اینچ) استفاده می شود که به معنای وجود تراکم پیکسلی در هر اینچ از مانیتور است و این عدد هرچه بالاتر باشد یعنی وضوح تصویر نیز بیشتر است.

تلویزیون-8k-سامسونگ

انواع تلویزیون 8k سامسونگ

تلویزیون 8k سامسونگ از نظر فناوری صفحه نمایش به دو دسته ی NEO QLED و QLED تقسیم می شوند. نئو کیولد یا فناوری ماتریس کوانتوم از LED های بسیار ریزی به نام Quantum Mini LED استفاده می کند تا عمق تاریکی های صفحه را بیشتر کند؛ بدین معنی که رنگ مشکی روی صفحه، بهتر بتواند نور های رنگی دیگر را در خود منعکس کند و نمایشی با جزئیات کامل را شاهد خواهید بود.

تلویزیون های QLED SAMSUNG نیز در بعضی از مدل ها از کیفیت 8K استفاده نموده اند تا به کمک پردازنده کوانتومی و LED های ریز هر منطقه را با طبیعی ترین رنگ ها و جزئیات بیشتر پوشش دهند. مدل کیولد 8 کی با داشتن 33 میلیون پیکسل می تواند وضوح خیره کننده و رنگ هایی زنده را بیافریند.

تلویزیون های 8K سامسونگ به شرح زیر می باشند:

تلویزیون 55 اینچ 8K سامسونگ

  • تلویزیون 55 اینچ 8K سامسونگ مدل QLED 55Q900

تلویزیون 65 اینچ 8K سامسونگ

تلویزیون 75 اینچ 8K سامسونگ

تلویزیون 82 اینچ 8K سامسونگ

تلویزیون 85 اینچ 8K سامسونگ

تلویزیون 98 اینچ 8K سامسونگ

  • تلویزیون 98 اینچ 8K سامسونگ مدل QLED 98Q900