برای بیان پاسخی معقول به سوال تلویزیون 4K ال جی چیست؟ ابتدا با مقدمه ای شروع می کنم؛ تمامی برند های تولید کننده تلویزیون از جمله ال جی، لیست فراوانی از نمایشگر های 4k دارند؛ نمایشگر هایی با این ویژگی، دارای 8 میلیون پیکسل مجزا بر روی صفحه هستند. تعداد 2160 پیکسل عمودی و 3840  پیکسل افقی مانیتور های تلویزیون 4k ال جی را تشکیل می دهند.

در واقع وضوح تصویر هر تلویزیون به تعداد پیکسل های افقی و عمودی روی مانیتور بستگی دارد؛ این وضوح، 4 برابر مدل های FHD است که اکنون نیز در سایز های کوچک تر تولید می شود و قیمت مقرون به صرفه ای دارند. تلویزیون های فورکی ال جی طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد چون کیفیت ساخت بالایی داشته و تصاویری واقعی و پویا را به نمایش می گذارند.

اگر دو مدل تلویزیون 55 اینچ را با کیفیت های مختلف 4k و HD با هم مقایسه کنید خواهید دید که به لطف فراوانی پیکسل در فورکی، تصاویر با دقت بالا تر و جزئیات بیشتر ظاهر می شوند. تلویزیون های 4K LG را در سایز های مختلفی و با قیمت های متفاوت می توانید در سایت صفحه رنگی بیابید.

تلویزیون های 4K LG می توانند با فناوری هایی مانند نانوسل و اولد ترکیب شوند. پس 4k تنها وضوح صفحه و Nanocell یا Oled یک فناوری برای افزایش کنتراست و بهبود نور و رنگ می باشند.

انواع تلویزیون 4K ال جی چیست یا کدام اند؟

 همان طور که گفته شد OLED یک فناوری است که در هر نوع تلویزیونی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. مثلا تلویزیون های ال جی با وضوح 4K یا حتی 8K می توانند از آن بهره ببرند. تلویزیون اولد فورکی را با OLED 4K LG نام می برند. پس شما هنگام خرید باید به این گزینه نیز توجه کنید تا اگر تصاویری واضح تر و شفاف تر می خواهید، دستگاه اولد را خریداری کنید و اگر مبلغ کمتری می خواهید بپردازید باید 4K عادی را در اختیار داشته باشید.

تلویزیون های OLED ال جی ساختار ساده و البته پیشرفته ای دارند که بسیار نازک بوده و از ضخامت بسیار کمی برخوردار اند. همچنین در زوایای مختلف رنگ هایی ثابت دارند و دارای زاویه دید گسترده هستند. این تلویزیون ها در اندازه هایی متفاوت و صفحه تخت یا منحنی موجود می باشد که برای خرید آن ها می توانید از طریق سایت صفحه رنگی اقدام نمایید.

تلویزیون های نانوسل 4K نیز با داشتن میلیارد ها رنگ غنی هر تصویر را از لحاظ کیفیت بهبود می دهند و رنگ هایی واقع بینانه تر را ایجاد می کنند. پس گزینه ی مناسبی برای خرید هستند.

آیا خرید تلویزیون فورکی ال جی به نفع ماست؟

بگذارید با یک مثال شروع کنم: شما می خواهید فیلم مورد علاقه خود را در شبکه های Netflix یا You Tube تماشا کنید، هرچه تصاویر و محتویات با کیفیت تر باشند قطعا لذت بیشتری از تماشای فیلم خواهید دید و این دو شبکه با دسترسی به محتویات 4k توانسته اند نمایش خیره کننده و طبیعی تری را با نمایان کردن جزئیات بیشتر داشته باشند.

راه های تشخیص تلویزیون 4K ال جی چیست؟

 نمایشگر های 4 کی به سادگی و با روش هایی که در ادامه به شما می گوییم قابل تشخیص می باشند. چون بعد از خرید تلویزیون 4K ال جی باید از وضوح آن مطمئن باشید.

روش اول از طریق مراجعه به دفترچه راهنمای تلویزیون است که باید عبارت 2160p یا 4K UHD را در آن ذکر کرده باشد. بدین صورت مطمئن می شوید که تلویزیون دارای کیفیت تصویر فورکی است.

روش دیگر برای زمانی است که به دفترچه راهنما دسترسی ندارید و یا آن را گم کرده اید؛ می توانید مدل تلویزیون را در اینترنت جستجو کنید تا تمامی اطلاعات دستگاه را در وبسایت رسمی مشاهده کنید.

روش سوم این گونه است که می توانید در برنامه های پیش فرضی مانند You Tube، یک ویدئو با وضوح 4k انتخاب کنید، اگر پخش آن روان و بدون افت کیفیت بود نتیجه می گیریم شما دارای یک تلویزیون ال جی با وضوح 2160p هستید.

تلویزیون های ال جی 4K به شرح زیر می باشند:

تلویزیون های 43 اینچ ال جی

تلویزیون های 48 اینچ ال جی

تلویزیون های 49 اینچ ال جی

تلویزیون های 55 اینچ ال جی

تلویزیون های 65 اینچ ال جی

تلویزیون های 75 اینچ ال جی

تلویزیون های 77 اینچ ال جی

تلویزیون های 86 اینچ ال جی