تلویزیون های 8K ال جی از سال 2019 به بعد وارد بازار فروش شدند و با کیفیت فوق العاده ی خود هر شخصی را متحیر کردند. شرکت ال جی همیشه در تلاش بوده تا جدید ترین و بروز ترین فناوری ها را در محصولات خود به کار گیرد تا مخاطبین بیشتری در سراسر جهان داشته باشد و آن ها را نیز راضی نگه دارد.

تلویزیون 8k تا سال های آتی جای مدل 4k را خواهد گرفت و تمایل به خرید این مدل ها بیشتر می شود چون کیفیت فوق العاده ای دارند اما قیمت آن ها به نسبت دیگر مدل ها بالاست و باید مبلغ بیشتری بابت آن ها پرداخت کرد.

تلویزیون LG با وضوح 8K می تواند با فناوری نانوسل ترکیب شود و وضوحی خیره کننده را پدید آورد. پیکسل های ریز تر برای نمایش جزئیات بیشتر و نانوسل نیز برای انتخاب شبیه ترین رنگ برای نمایشی زنده و طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد.

تلویزیون های 8K LG تا به امروز جزو بهترین ها بوده اند و از LED هایی هستند که با وضوح و کیفیت بالای خود لذت تماشای هر محتوا را دوچندان می کنند.

اگر بخواهیم درباره ی وضوح صفحه صحبت کنیم باید بگویم وجود 33 میلیون پیکسل فعال برروی نمایشگر تلویزیون های 8کی نشانگر کیفیت بالای آن است. با رزولوشن 7680 پیکسل افقی و 4320 پیکسل عمودی هر صحنه را با جزئی ترین حرکات در خود منعکس می کند.

این وضوح در نهایت به پردازنده ی تلویزیون نیز مربوط می شود چون هرچه تراشه قدرتمند تر باشد می تواند اثر گذاری بیشتری بر تصاویر داشته باشد.

انواع مدل تلویزیون های 8K ال جی

مدل دیگری از 8K TV LG موجود است که دارای فناوری OLED می باشند و نور را با دقت بیشتری هدایت می کنند و به صورت جداگانه از خود نور ساتع می کنند. این تلویزیون ها دارای پیکسل های خود نورده بوده و مشکی بی نهایت را به وجود می آورند. برای مثال اگر در حال تماشای صحنه ای از آسمان شب پر ستاره باشید، با تلویزیون های OLED جزئیات بیشتر و واضح تری خواهید دید، حال اگر فناوری اولد با وضوح 8کی همراه باشد می تواند بهترین تجربه ی دیداری را به ارمغان بیاورد.

تلویزیون های ال جی مدل 8K قادر هستند تصاویر با وضوح پایین را به کمک پردازنده ارتقا دهند و آن ها را در قالب وضوح 8K به اجرا درآورند. پس هرچه تراشه بکار رفته در تلویزیون قوی تر باشد جزئیات بیشتری را نمایان می کند. پس با ایجاد کنتراست عمیق به سیاهی مطلق می رسد تا تمامی نور ها بتوانند بر روی نمایشگر خودنمایی کنند.

انواع مدل های تلویزیون 8K ال جی به شرح زیر اند:

تلویزیون 65 اینچ 8K ال جی

تلویزیون 75 اینچ 8K ال جی

تلویزیون 77 اینچ 8K ال جی

تلویزیون های 86 اینچ 8K ال جی

تلویزیون های 88 اینچ 8K ال جی