تلویزیون های 4K سامسونگ دارای رزولوشن بالایی هستند که تعداد 3840 پیکسل افقی و 2160 پیکسل عمودی دارند. همان طور که می دانید هرچه پیکسل های موجود بر روی صفحه نمایش ریز تر باشند، دقت نمایش نیز بالا می رود و جزئیات خیره کننده تری را شاهد خواهید بود.

این تعداد در واقع برابر با 8 میلیون پیکسل است که صفحه مانیتور تلویزیون سامسونگ 4k را تشکیل می دهند و این ویژگی، هنگام خرید تلویزیون از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

برای نمایش رزولوشن در متن به این شیوه عمل خواهیم کرد: برای مثال 2160p یا 2160” * 3840” و همان طور که گفته شد عدد بیشتر، نشانگر پیکسل افقی و کمترین عدد نشانگر پیکسل های عمودی می باشد.  این رقم، 4 برابر رزولوشن مدل های FHD است و به یک وضوح استاندارد در تصویر برداری تبدیل شده که کارت های گرافیکی پیشرفته نیز توانایی خواندن این اطلاعات را خواهند داشت.

تلویزیون های 4کی سامسونگ به دو مدل UHD 4K و QLED 4K تقسیم می شوند که مدل های نوع دوم یعنی کیولد فورکی بسیار پیشرفته تر هستند و با استفاده از پردازنده ی کوانتومی، بر روی رنگ ها و نور پس زمینه تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. محتویات و تصاویر در تلویزیون های qled 4k بسیار پویاتر، شفاف تر و کنتراست بالاتری دارند.

روند تکاملی تلویزیون های 4K سامسونگ

در سال 2020، صفحه نمایش های جدید کریستالی با وضوح 4K به بازار عرضه شدند که با نام تجاری Crystal UHD 4K به فروش می رسند. این مدل ها از نمایشگر کریستالی با قدرت رنگ پذیری بیشتر و تصاویری زنده تر بهره می برند اما تعداد پیکسل ها همان 2160p است.

به واسطه ی تراکم پیکسل بالا در تلویزیون های فورکی شاهد تصاویری دقیق و واضح خواهید بود. این وضوح به سادگی در هر محتوا مشهود است؛ برای مثال اگر بخواهیم دو تلویزیون 65 اینچ با رزولوشن های متفاوت را مقایسه کنیم؛ دقت رنگ و نمایش جزئیات در مدل فورکی بسیار بالاتر خواهد بود و با خرید تلویزیون های 4k سامسونگ از تماشای هر محتوا لذت خواهید برد.

شرکت کره ای سامسونگ مدل های  4kخود را در سال های 2019 و 2020 به بازار عرضه نمود و از نام های تجاری متفاوتی برای این نوع دستگاه ها استفاده می کنند که عبارت اند از: Ultra HD، 4K TV، Ultra High Definition ، QLED 4K و 4K UHD

فورکی شامل بخش های متفاوتی اعم از خدمات پخش، پخش کننده فیلم، دوربین 4K و تلفن های همراه 4K می شود؛ به علاوه طبق اطلاعات ویکی پدیا 80 کانال با قدرت پخش محتوای فورکی در جهان وجود دارند که شامل You Tube، Amazon Prime، Netflix، Rakuten و… می شود. این کانال ها می توانند محتویاتی را که با دوربین های پیشرفته فورکی تولید و ضبط شده اند را با همان کیفیت و وضوح به مخاطب نشان دهند و قدرت آنالیز بالایی برای رنگ و نور محتویات دارند.

تمامی تلویزیون های 4k این قدرت را دارند که بتوانند محتوا های فول اچ دی را ارتقا دهند و با همان وضوح فورکی نمایش دهند و نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت؛ این ارتقای تصویر با حذف رنگ های کدر و نور های اضافی صورت می گیرد که می تواند بهترین گزینه برای خرید باشد.

خرید و قیمت تلویزیون های 4K سامسونگ

قیمت تلویزیون های 4K سامسونگ نیز به موارد متفاوتی مربوط می شود که شامل نوع صفحه نمایش (تخت یا منحنی)، اندازه ی صفحه (اینچ ها و ابعاد مختلف)، هوشمند بودن و انواع دستیار های صوتی می باشد. برای خرید تلویزیون سامسونگ فورکی از سایت صفحه رنگی می توانید از بین مدل های موجود بهترین تلویزیون را انتخاب کنید و سفارش دهید.

انواع مدل های تلویزیون سامسونگ 4K موجود در بازار به شرح زیر می باشند:

تلویزیون های 43 اینچ سامسونگ

تلویزیون های 49 اینچ سامسونگ

تلویزیون های 50 اینچ سامسونگ

تلویزیون های 55 اینچ سامسونگ

تلویزیون های 58 اینچ سامسونگ

تلویزیون های 65 اینچ سامسونگ

تلویزیون های 70 اینچ سامسونگ

تلویزیون های 75 اینچ سامسونگ

تلویزیون های 85 اینچ سامسونگ